زماني كه محك ايرلاين استارت خورد

زماني كه محك ايرلاين استارت خورد

بليط هواپيما خارجي | چه زماني، چطور و از كجا بليط پرواز خارجي بخريم؟امكان بليط خارجي با كارت شتاببعضي از مسافران ايراني كه زياد به سفرهاي خارجي مي‌روند با وب‌سايت‌هاي خريد آنلاين بليط پروازهاي خارجي آشنا هستند، وب‌سايت‌هاي پرشماري مثل كاياك، اكسپديا، اسكاي‌اِسكنر و غيره سال‌هاست كه در زمينه‌ي خريد آنلاين بليط هواپيما در مسيرهاي بين‌المللي فعاليت مي‌كنند. معضلاتي مانند تحريم‌ اقتصادي يا نداشتن كارت‌هاي اعتباري مثل ويزاكارت و مستركارت يا امكان پرداخت بين‌المللي مثل پي‌پال، باعث مي‌شد مسافران ايراني نتوانند از چنين خدماتي استفاده كنند.

 

تيك بان به عنوان معتبرترين و كامل‌ترين وب‌سايت خريد آنلاين بليط هواپيما در ايران، با در اختيار گرفتن سيستم‌هاي رزرو و توزيع يكپارچه‌ي جهاني اين معضل مسافران ايراني را حل كرده است. بنابراين مسافران براي سفرهاي خارجي مي‌توانند به راحتي با همين كارت‌هاي بانكي عضو شبكه‌ي شتاب بليط پرواز خارجي را به مقصد سراسر جهان تهيه كنند.

 
سيستم رزرواسيون و توزيع يكپارچه چيست؟بليط هواپيما خارجي | چه زماني، چطور و از كجا بليط پرواز خارجي بخريم؟در سال‌هاي دهه‌ي ۶۰ ميلادي شركت‌هاي هواپيمايي استفاده از سيستم‌هاي كامپيوتر براي فروش بليط هواپيما را به صورتي ابتدايي آغاز كردند. اين سيستم‌ها بليط‌ هواپيما را در مسيرهاي موجود ايرلاين‌ها نمايش مي‌دادند. با گذشت زمان شركت‌هاي بيشتري به استفاده از سيستم‌هاي كامپيوتري روي آوردند.

 

كم‌كم ايرلاين‌ها متوجه شدند كه مي‌توانند بليط پروازهايشان را به جز سيستم فروش خودشان، روي سيستم‌هاي ديگر هم ارائه كنند و به اين ترتيب هم هزينه‌هايشان را كاهش دهند و هم فروششان را بيشتر كنند. دو ايرلاين TWA و هواپيمايي يونايتد نخستين شركت‌هايي بودند كه در ۱۹۷۶سيستم‌هاي فروش كامپيوتريشان را با هم يكپارچه كردند و اپراتورهاي فروش مي‌توانستند با ورود به اين سيستم، بليط‌هاي هر دو شركت را در مسيرهاي مختلف ببينند. اين بنياني شد براي آغاز و رشد سيستم‌هاي يكپارچه‌ي رزرواسيون كه به اختصار CRS مي‌گوييم.


در ابتداي شكل‌گيري سيستم رزرواسيون يكپارچه، تنها آژانس‌ها به اين سيستم‌ها دسترسي داشتند. بنابراين بعضي به فكر دسترسي عموم مردم به اين سيستم افتادند و به اين ترتيب سيستم‌هاي توزيع يكپارچه يا به اختصار GDS ايجاد شدند. كار سيستم‌هاي توزيع يكپارچه اين بود كه تمام خدمات و محصولات روي سيستم‌هاي CRS را به شكل گسترده‌تري توزيع كنند، طوري كه كاربران در تمام نقاط جهان بتوانند به خدمات و محصولات گردشگري دسترسي پيدا كنند.

بعد از ايرلاين‌ها، صاحبان هتل‌ها و سپس موسسات كرايه‌ي خودرو و صاحبان محصولات و خدمات ديگر عرصه‌ي گردشگري نيز خواهان استفاده از سيستم‌هاي يكپارچه شدند و به اين ترتيب مي‌شود گفت انقلابي در صنعت توريسم جهاني به وجود آمد. امروزه بسياري از كاربران فضاي مجازي تنها با وصل شدن به اينترنت و در اختيار داشتن پرداخت آنلاين، مي‌توانند با خريد اينترنتي بليط هواپيما به هر مقصدي در جهان بليط بخرند، در سراسر جهان هتل يا اقامتگاه رزرو كنند، خودرو كرايه كنند و بسياري از خدمات ديگر را تنها با چند كليك در اختيار داشته باشند. در واقع هدف اصلي اين سيستم‌ها اين است كه مسافر با يك بار مراجعه بتواند تمام خدمات گردشگري مورد نياز خود را به صورت يكجا و آنلاين رزرو كند.
در حال حاضر (۲۰۱۷) مهم‌ترين و بزرگترين سيستم‌هاي توزيع يكپارچه (GDS) جهان اين‌ها هستند:
[blockquote]ايرلاين Azal كه متعلق به كشور آذربايجان است معمولا در مسيرهاي پروازي آذربايجان، گرجستان و منطقه‌ي قفقاز قيمت‌هاي مناسبي پيشنهاد مي‌كند. مثلا اگر از سه ماه قبل بليط هواپيما تهران ـ باكو بخريد، ممكن است زير ۵۰۰هزارتومان هزينه بردارد[/blockquote]
آمادئوس (Amadeus)
گابريل (Gabriel)
گاليلئو (Galileo)
سابر (Sabre)
ورد اسپن (Worldspan)
سيستم آمادئوسدر حال حاضر از بين سيستم‌هاي GDS، شركت اروپايي آمادئوس در ايران فعال است. تيك بان اين سيستم را در دسترس مسافران قرار داده‌ است و به اين ترتيب سنگ بزرگ پيش پاي مسافران ايراني را در خريد يا رزرو بليط هواپيما خارجي برداشته است. يعني كاربران وب‌سايت يا اپليكيشن تيك بان  مي‌توانند بليط خارجي به تمام مقاصد جهان را تنها با داشتن كارت بانكي عضو شبكه‌ي شتاب بخرند.


در كدام مسيرها هميشه بليط هواپيما خارجي ارزان پيدا مي‌كنيم؟ما با كشورهاي همسايه‌‌مان مبادلات مالي، باري و مسافري زيادي داريم. بنابراين بيشتر وقت‌ها به مقصد پايتخت يا شهرهاي مهم كشورهاي همسايه مي‌توانيد بليط هواپيما با قيمت مناسب پيدا كنيد. اگر پي‌گير قيمت بليط هواپيما در پروازهاي خارجي باشيد، خيلي وقت‌ها در مسيرهاي استانبول، تفليس، باكو و دبي بليط با قيمت زير يك ميليون تومان پيدا مي‌كنيد.

 

به عنوان مثال ايرلاين Azal كه متعلق به كشور آذربايجان است معمولا در مسيرهاي پروازي آذربايجان، گرجستان و منطقه‌ي قفقاز قيمت‌هاي مناسبي پيشنهاد مي‌كند كه اگر از سه ماه قبل بليط هواپيما تهران ـ باكو بخريد، ممكن است زير ۵۰۰هزارتومان هزينه بردارد. البته در مطالب قبلي هم برايتان توضيح داده‌ايم كه در زمان‌هاي پرسفر مثل عيد نوروز و تعطيلات رسمي، حتي از ايرلاين‌هاي ارزان‌قيمت هم ممكن است بليط با قيمت مناسب پيدا نكنيد.

 
قيمت بليط هواپيما خارجي چطور ارزان‌تر تمام مي‌شود؟بسياري از مسافران از ما سوال مي‌كنند كه براي سفر خارجي بهتر است خودشان بليط هواپيما بخرند و هتل رزرو كنند يا با تور سفر كنند؟ مثلا: براي سفر به دبي خودمان بليط هواپيما بخريم و ويزا بگيريم يا با تور دبي سفر كنيم؟ بليط استانبول بخريم و خودمان هتل رزرو كنيم يا با تور استانبول سفر كنيم؟ راستش پاسخ سوال بستگي به شما دارد؛ به اين‌كه هزينه‌ي سفر چقدر برايتان مهم باشد؛ چقدر با مقصد سفرتان آشنا باشيد؛ مثل حرفه‌اي‌ها به فوت و فن‌ خريد بليط هواپيما مسلط باشيد و درنهايت اين‌كه دوست داشته باشيد زمان‌بندي و برنامه‌ريزي سفر با خودتان باشد. اگر خودتان اهل برنامه‌ريزي سفر و خريد بليط و رزرو هتل باشيد نكاتي هست كه بهتر است قبل از خريد بليط هواپيما خارجي بدانيد تا قيمت بليط هواپيما برايتان كمتر تمام شود.

نكاتي براي خريد بليط رزان هواپيما در پروازهاي خارجيبليط هواپيما خارجي و همه آنچه لازم است درباره‌ آن بدانيد۱- زودتر بليط بخريد: خطوط هوايي براي فروش هرچه بيشتر بليط، قيمت بليط مسيرهاي مختلف را طبق الگوريتم‌هاي زماني خودشان تغيير مي‌دهند. اگر برنامه‌ي سفرتان را از قبل مشخص كنيد، با سر زدن به وب‌سايت‌هاي مخصوص خريد آنلاين بليط هواپيما مي‌توانيد قيمت بليط را در روزهاي مختلف چك كنيد. يكي از مزاياي برنامه‌ريزي زودهنگام سفر اين است كه مي‌توانيد بليط هواپيما خارجي را خيلي ارزان‌تر بخريد.
۲- روزهاي هفته: از آن‌جا كه روزهاي شنبه و يكشنبه در بسياري از كشورهاي خارجي تعطيلند، بليط‌هاي مربوط به اين روزها نيز گران‌تر هستند. نتايج تحقيقات نشان مي‌دهند تفاوت قيمت بليط پرواز خارجي در يك مسير در روز يكشنبه با همان پرواز در روز سه‌شنبه ۲۹ دلار است و اگر پرواز دوطرفه باشد اين اختلاف قيمت به ۵۸دلار مي‌رسد. بنابراين حواستان باشد در روزهاي شنبه و يكشنبه بليط‌ها ممكن است گران‌تر باشند.

 
۳- زمان‌هاي پر سفر: اگر اجباري در سفر نداريد و كنترل هزينه‌هاي سفر برايتان مهم است، مسافرت خارجي در تعطيلاتي رسمي مثل عيد نوروز را فراموش كنيد. معمولا ايرلاين‌ها و آژانس‌هاي مسافرتي در ايامي كه استقبال از سفر زياد است، بليط‌ها و تورها را گران مي‌كنند. در انگليسي به اين ايام اصطلاحاً هاي‌سيزن مي‌گويند. مثلا تابستان هاي‌سيزن اروپاست و سفر گران‌تر تمام مي‌شود اما بين ماه‌هاي فوريه و مارچ بهترين قيمت‌ها را در بليط‌ها و خدمات سفر اروپا پيدا خواهيد كرد.

 
۴- ايرلاين‌هاي ارزان: بعضي از شركت‌هاي هواپيمايي مانند Pegasus، AirAsia، Sun Wing و… سياست‌ها و استراتژي‌هايي را به كار مي‌گيرند تا هزينه‌هايشان را كاهش دهند. مثلا بعضي هنگام پرواز غذا سرو نمي‌كنند يا فاصله‌ي بين صندلي‌ها را كمتر در نظر مي‌گيرند تا در هر پرواز تعداد مسافر بيشتري جابه‌جا كنند. معمولا بليط‌هايي كه توسط اين شركت‌ها در مسيرهاي مختلف هوايي ارائه مي‌شود، از باقي بليط‌ها ارازن‌ترند.


۵- توقف: پروازهايي كه در مسير رسيدن به مقصد يك يا دو توقف دارند، از پروازهاي مشابه در همان مسير ارزان‌ترند. مثلا پرواز هواپيمايي آذربايجان در مسير تهران مسكو يك توقف در باكو دارد و دوباره از باكو به مسكو مي‌رود. يا مثلا پرواز تهران – ازمير هواپيمايي پگاسوس كه مسافران در فرودگاه سابيها گوكچنِ استانبول پرواز عوض مي‌كنند و به ازمير مي‌روند. هر دوي اين پروازهاي از حتي پروازهاي چارتر ايرللاين‌هاي ايراني به همان مقاصد نيز ارزان‌ترند.

۶- بعضي شهرها بيشتر از يك فرودگاه دارند. معمولا يكي از اين فرودگاه‌ها بسيار بزرگ‌تر و جديدتر از باقي فرودگاه‌هاي آن شهر است و  باقي فرودگاه‌ها بيشتر مخصوص پروازهاي داخلي و محلي‌اند يا فاصله‌شان از شهر خيلي دور است و با وسايل حمل و نقل عمومي نيز دسترسي به مركز شهر ندارند. معمولا پروازهايي كه به مقصد فرودگاه‌هاي دوم و سوم شهرها انجام مي‌شوند ارزان‌ترند. مثلا بليط پروازهاي استانبول وقتي در فرودگاه سابيها فرود مي‌آيند، ارزان‌تر است.


فقط قيمت بليط مهم نيست![blockquote]يكي از ويژگي‌هاي خريد آنلاين بليط هواپيما در سامانه‌ي تيك بان تقويم قيمتي است. به عنوان مثال شما قصد داريد براي تاريخ ۱۴ شهريور به مقصد تفليس بليط بخريد. سامانه‌ي علي‌بابا بعد از جستجو، بليط‌هاي مربوط به روزهاي قبل و بعدِ ۱۴ شهريور را نيز نمايش مي‌دهد تا بتوانيد بليط را با قيمت مناسب‌تري تهيه كنيد[/blockquote]
تمام نكات مهمي را كه براي خريد بليط ارزان هواپيما خارجي لازم باشد گفتيم اما هميشه پافشاري كردن روي قيمت ارزان‌تر عواقبي هم دارد. مثلا ممكن است شما بليطي را در يك پرواز ۲۰ تا ۳۰درصد ارزان‌تر بخريد، اما نسبت به پروازهاي ديگر فضاي جلوي پايتان بسيار كم باشد. اين براي مسافراني كه قدشان بلند است و مسيري طولاني مثل تهران ـ مالزي را طي مي‌كنند، مي‌تواند آزاردهنده و سخت باشد.يك ايراد ديگر هم پروازهاي ارزان‌قيمتِ داراي توقف وارد است و آن اين‌كه اگر زمان بين دو توقف كافي نباشد، ممكن است پرواز دوم را از دست بدهيد. مثلا اگر توقفتان در فرودگاهي شلوغ و پرترافيك باشد، بعد از خروج از هواپيماي اول بايد از گيت چك اوت پاسپورت بگذريد و براي سوار شدن به هواپيماي دوم وارد سالن ترانزيت شويد كه اين وقت زيادي مي‌گيرد. بنابراين به ياد داشته باشيد در اين پروازها بين دو پروازتان حداقل دو ساعت و نيم زمان باشد.
خريد بليط پروازهاي خارجي از تيك بان چه مزيت‌هايي دارد؟همان‌طور كه گفتيم سامانه‌ي علي‌بابا با به‌كارگيري سيستم‌هاي رزرو و توزيع يكپارچه‌ي جهاني، امكان خريد آنلاين بليط پروازهاي خارجي را براي مسافران ايراني فراهم كرده است. به اين ترتيب شما مي‌توانيد در حال حاضر بليط تمام پروازهاي خارجي از مبداء و به مقصد ايران را از وب‌سايت يا اپليكيشن تيك بان بخريد. يكي از مزاياي خريد آنلاين بليط هواپيما اين است كه مسافر مي‌تواند قيمت، ساعت، تعداد توقف، نوع هواپيما و فرودگاه مبداء و مقصدِ تمام پروازهاي موجود در مسير مورد نظر را باهم مقايسه كند و نزديك‌ترين پرواز مطابق انتظاراتش را انتخاب كند و بخرد. اما خريد آنلاين بليط هواپيما در پروازهاي خارجي از علي‌بابا مزاياي ديگري نيز دارد.
بيشتر بخوانيد: بدون دانستن اين ريزه‌كاري‌ها به سفر خارجي نرويد!
• عدم نياز به كرديت كارت: همانطور كه گفتيم براي خريد بليط پروازهاي خارجي از تيك بان فقط كافي است مبلغ ريالي را با كارت عابربانك عضو شبكه شتاب يا اينترنت‌بانك  پرداخت كنيد.
• استرداد آنلاين: به هر دليلي تا قبل از پرواز اگر سفرتان را كنسل كنيد، مي‌توانيد بدون مراجعه‌ي حضوري و به صورت آنلاين بليط را برگردانيد و مبلغ ريالي با كسر جريمه‌ي كنسلي، به صورت آنلاين و آني به حساب شما برمي‌گردد.

وبلاگ زماني كه محك ايرلاين استارت خورد بسياري از مردم در آشفته بازار ارز و سكه سردرگم انتخاب مقصد مناسب براي سفر بودند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۳:۳۰:۱۱ | رضا رمضاني
خريد بليط خارجي، بليط خارجي، خريد بليط هواپيما خارجي، بليط خارجي ارزان قيمت، خريد بليط خارجي ارزان، بليط خارجي ارزان،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

درباره ما

 <~BlogAbout~>
تيك بان خريد اينترنتي بليط هواپيما را ارزان و راحت مي كند. بهترين قيمت بليط هواپيما و چارتر را ارائه مي دهد. سامانه فروش بليط تيك بان محصولي از شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ مي باشد كه امكان خريد بليط چارتر و بليط سيستمي هواپيما را ميسر ساخته است. بليط هاي چارتري: بليط هاي لحظه آخري هواپيما هستند كه بدليل عدم تكميل ظرفيت هواپيما و يا رزرو گروهي توسط چارتر كننده با قيمت پايين تر و ارزان تر عرضه مي شوند. شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ با همكاري شركاي تجاري خود مجموعه اي از بليط ارزان هواپيما با قيمت چارتري و سيستمي را براي عرضه بصورت آنلاين در سايت خود فراهم كرده است. بليط هاي عرضه شده بگونه اي در دسترس قرار گرفته اند كه امكان خريد اينترنتي بليط هواپيما به صورت آسان، ارزان و مطمئن هواپيما توسط شما فراهم شود و گام نخست يك سفر به يادماندني را تجربه نماييد. توجه داشته باشيد در هرمرحله از استفاده و خريد كه به سوال يا اشكالي برخورديد تيم پشتيباني شركت هفت اورنگ آماده پاسخگويي و مشاوره به شما جهت حل موضوع بوجود آمده است.

رمزینه بارکد

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 17
بازديد ديروز : 11
بازديد كل : 5606

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان