زماني كه محك ايرلاين استارت خورد

زماني كه محك ايرلاين استارت خورد

چگونه و از كجا بليط ارزان هواپيما بخريم؟

راه‌هاي خريد بليط ارزان هواپيما

به صورت كلي چارتر به معناي دربست كردن است

در پروسه خريد بليط هواپيما به طور حتم در كنار نام بليط‌ پرواز سيستمي، بليط هواپيما لحظه آخري يا بليط چارتر نيز به گوشتان خورده است. به صورت كلي چارتر به معناي دربست كردن است. بليط چارتري بليطي است كه توسط برخي دفاتر آژانس مسافرتي و شركت‌هاي هواپيمايي ارائه مي‌شود. اين آژانس‌ها تمام يا بخشي از صندلي‌هاي برخي از مسيرهاي هواپيمايي را به صورت سالانه يا براي مدت معيني از شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات هواپيمايي يعني همان ايرلاين‌ها، اجاره مي‌كنند كه به اين شركت‌هاي مسافرتي به اصطلاح چارتركننده مي‌گويند.

 

در اين روش مسافر بليط خود را از شركت‌هاي هواپيمايي خريداري نمي‌كند، بلكه بليط هواپيما را از آژانس چارتركننده تهيه مي‌كند. در نتيجه بهاي بليط هواپيما توسط آژانس‌هاي چارتر كننده تعيين مي‌شود. اين تعيين قيمت بسته به الزاماتي كه اين شركت‌ها براي فروش بليط‌هاي خود در نظر گرفته‌اند متغير است. براي مثال شركت‌هاي چارتر كننده مي‌توانند در مناسبت‌ها و تعطيلات خاص، قيمت بليط‌ پروازهاي خود را افزايش دهند و در برخي مواقع نيز ممكن است به دليل خالي ماندن تعدادي از صندلي‌هاي يك پرواز، بهاي هر بليط را كاهش دهند.


در بيشتر موارد بليط‌ پروازهاي چارتري به دليل اين كه به صورت يك جا اجاره يا به اصطلاح پيش‌خريد شده‌اند، قيمت پايين‌تري نسبت به بليط‌هاي سيستمي دارند. بنابراين بليط‌ پروازهاي چارتري، هم براي شركت چارتركننده و هم براي خريدار مقرون به صرفه و به اصطلاح معامله دو سر سود خواهد بود؛ اما به‌فروش رفتن تمام اين صندلي‌ها به شرايط و موقعيت زماني و مقصد سفر بستگي دارد.

آژانس‌هاي هواپيمايي تلاش مي‌كنند بليط‌هاي پيش‌خريد شده را تا روز موعد به فروش برسانند. در غير اين صورت براي جلوگيري از زيان بيشتر، ممكن است اين بليط‌ها را تا درصد قابل توجهي زير قيمت نيز ارائه دهند كه به اين بليط‌ها بليط لحظه آخري گفته مي‌شود؛ اما قيمت اين بليط‌ها به هيچ وجه ثابت و مشخص نيست و امكان دارد تا روز پرواز نيز كاهش يابد.


بليط ارزان هواپيما


خريد اينترنتي، سريع‌ترين و بهترين روش جستجو و انتخاب و خريد بليط هواپيما است

خريد بليط‌هاي چارتري و لحظه آخري از نظر اقتصادي بسيار مقرون به‌صرفه است؛ به صورتي كه مي‌توانيد با پرداخت كمتري نسبت به بهاي بليط سيستمي، بليط مناسبي بيابيد. اين بليط‌ها به ويژه براي افرادي كه در طول سال به سفرهاي هوايي بسيار زيادي مي‌روند، از جمله مديران شركت‌ها كه ناچار نياز به انجام سفرهاي كاري زياد دارند يا دانشجويان و اساتيد شهرهاي ديگر كه مرتب در حال سفر هستند بسيار مناسب است. بليط‌هاي چارتري را مي‌توان از طريق سايت‌ها و اپليكيشن‌هاي خريد بليط هواپيما تهيه كرد.


در اين صورت به‌راحتي مي‌توانيد با مقايسه قيمت و ديگر شرايط مورد انتظار خود، بليط دلخواه خود را خريداري كنيد. در واقع خريد اينترنتي به سريع‌ترين و بهترين روش جستجو و انتخاب و خريد بليط هواپيما تبديل شده است. با مراجعه به آژانس‌هاي مسافرتي نيز مي‌توانيد نسبت به تهيه بليط‌هاي چارتري اقدام كنيد، اما روند به دليل زمانبر بودن و عدم دسترسي به ليست تمام پروازها كم طرفدار است و رفته رفته سايت و اپليكيشنهاي خريد اينترنتي بليط هواپيما جايگيزين آنها شده اند.

 

بليط هواپيما ارزان يكي از دغدغه هاي كساني كه زياد به مسافرت هواپيمايي مي روند و دوست دارند تا آنجايي كه مي توانند سفر هوايي ارزان تر داشته باشند و خبرهاي بليط ارزان قيمت هواپيما را دنبال مي كنند. آيا اصلا بليط ارزان تر وجود دارد؟ تيك بان اين موضوع را بررسي مي كند.

در مقايسه با بليط‌هاي سيستمي، خريد بليط‌ پروازهاي چارتري معمولا كم‌هزينه‌تر از بليط‌هاي سيستمي است؛ اما دو نكته منفي كه اين بليط‌ها نسبت به بليط‌هاي سيستمي دارند اين است كه قيمت بليط كودك و بزرگسال با هم تفاوتي ندارد و امكان جابه‌جايي تاريخ بليط نيز وجود ندارد. به اين ترتيب در صورتي كه قصد تغيير زمان بليط خود را داشته باشيد، بايد به طور كلي بليط خود را لغو و نسبت به خريد بليط جديد اقدام كنيد و در صورت كنسل كردن بليط چارتري هيچ‌ وجهي به مسافر برگشت داده نمي‌شود. بنابراين دقت در انتخاب بليط چارتر يا سيستمي و توجه به اين موارد در زمان رزرو بسيار ضروري است.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۲:۵۲ | رضا رمضاني
بليط ارزان هواپيما، سايت رزرو بليط هواپيما، رزرو بليط هواپيما tikban،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

درباره ما

 <~BlogAbout~>
تيك بان خريد اينترنتي بليط هواپيما را ارزان و راحت مي كند. بهترين قيمت بليط هواپيما و چارتر را ارائه مي دهد. سامانه فروش بليط تيك بان محصولي از شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ مي باشد كه امكان خريد بليط چارتر و بليط سيستمي هواپيما را ميسر ساخته است. بليط هاي چارتري: بليط هاي لحظه آخري هواپيما هستند كه بدليل عدم تكميل ظرفيت هواپيما و يا رزرو گروهي توسط چارتر كننده با قيمت پايين تر و ارزان تر عرضه مي شوند. شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ با همكاري شركاي تجاري خود مجموعه اي از بليط ارزان هواپيما با قيمت چارتري و سيستمي را براي عرضه بصورت آنلاين در سايت خود فراهم كرده است. بليط هاي عرضه شده بگونه اي در دسترس قرار گرفته اند كه امكان خريد اينترنتي بليط هواپيما به صورت آسان، ارزان و مطمئن هواپيما توسط شما فراهم شود و گام نخست يك سفر به يادماندني را تجربه نماييد. توجه داشته باشيد در هرمرحله از استفاده و خريد كه به سوال يا اشكالي برخورديد تيم پشتيباني شركت هفت اورنگ آماده پاسخگويي و مشاوره به شما جهت حل موضوع بوجود آمده است.

رمزینه بارکد

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 30
بازديد ديروز : 11
بازديد كل : 5619

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان